Další výpravy - Katastrofy a krásy východu

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Nová výprava ? - 2020

Po roční pauze jsme opět zasedli s mapou a začali dělat kružnice o různých poloměrech. Nakonec jsme se zasekli u země z které pochází náš první Patrol, tedy u Japonska.
Zatím je vše ve fázi příprav ale už se nám to pomaličku rozjíždí :)

Právě teď je nejlepší doba se k nám přidat. !

Aby jsme byli schopní tenhle plán uskutečnit musíme najít ty správné lidi. Zatím je nás +-5 z 8. Nejradši budeme za lidi na celou cestu ale zvažujeme i možnost rozdělení výpravy na více částí tak aby si mohl jet třebas jen tu část která tě zajímá.

Pokud tě to zaujalo určitě napiš a já ti sdělím podrobné informace.
Vyškov - Maroko 2018

Stojíme takhle vedle vydechlých Patrolů a zmrzačenýho vozéku po cestě Kazachstánem a pomalu se dostáváme k otázce: „Kam příště?“
V tu chvíli s mapou v ruce nám Afrika připadala jako zajímavá možnost. Itinerář cesty byl nakonec poněkud odvážný – za 21 dní přejet tam a zpátky půlku Evropy a v mezičase projet kolem dokola skoro celé Maroko.
To jak to celé dopadlo si můžeš přečíst pod záložkou
Katasrofy a krásy východu 2017

8 lidí, 15 000 Km, dva dvoutunové samohyby. tak by šla v jednoduchosti popsat naše výprava do Kazachstánu a nejen tam. Tisíce kilometrů údolím nikoho, a také místa, dostupná hůře než popelník v české hospodě. Místa, která lidstvo posunula dál, ale také místa která ho donutila zastavit a zapřemýšlet. Jak to celé dopadlo je shrnuto tu:
Ukrajina 2016

Bylo taky jasné, že cordoba cestu na Ukrajinu stoprocentně nezvládne. Po krátkém výběru kandidátů z řad Nissan Patrol do Vyškova dorazila tmavě zelená W160ka z roku 1985.
Samotné cestování po Ukrajině bylo perfektní. Už první dojmy, když jsme byli za hranicemi Slovenska a lidé i silnice se začali měnit. Když jsme sjeli z hlavní silnice tak nejen že silnice po několika kilometrech skončily, ale taky začalo ubývat veřejné osvětlení a za okny se objevovaly první svíčky. Přesně v takovou Ukrajinu jsme doufali.
Auto bylo pro nás nové a nevyzkoušené. Ale když jsme přijeli, tak jsme věděli, že příští rok musíme jet dál, tahle část světa je skvělá a lidé, kteří tam žijí, nám můžou dát úplně nový náhled i na náš dosavadní život.
Jak to začalo

Cestování jako takové táhne skoro každého. Jen každý si pod tím představí něco trošku jiného. Vývoj významu slova„cestování“ se tvořil postupně prakticky metodou pokus-omyl. Po malých lokálních výpravách jsme v roce 2015 vyrazili oprýskanou cordobou projet chorvatské pobřeží. Už tady někde jsme tušili, že příště bychom chtěli něco docela jiného, dobrodružnějšího a ryzejšího.
© 2020
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky